Z jakich zajęć składa się kurs jazdy?

Z jakich zajęć składa się kurs jazdy?

Każda osoba, która chce uzyskać prawo jazdy musi zdać odpowiedni egzamin. Aby się do niego jak najlepiej przygotować, korzystamy z kursu jazdy organizowanego przez szkoły jazdy. Taki kurs pozwoli nam zdobyć potrzebną wiedzę oraz umiejętności. Jakie zajęcia nas czekają?
 

 

Zajęcia teoretyczne

Bardzo ważną częścią kursu jazdy są zajęcia teoretyczne. Kursanci muszą poznać prawa i zasady obowiązują na drogach w Polsce. Uczą się co znaczą znaki drogowe, jak rozumieć różne zasady ruchu drogowego i jak należy je stosować. W czasie kursy rozważa się różne sytuacje, które można spotkać na drodze. Poza tym dowiadujemy się też, jakie są konsekwencje ignorowania takich przepisów. W trakcie zajęć poznajmy też budowę samochodu. Kursanci odbywają szkolenia z pierwszej pomocy. Muszą wiedzieć, jak należy udzielać natychmiastowej pomocy ofiarom wypadków. W czasie zajęć teoretycznych wykonywane są różne testy i ćwiczenia, które pozwalają utrwalić sobie zdobytą wiedzę.

Zajęcia praktyczne

Niezwykle istotne są też oczywiście zajęcia praktyczne. W trakcie tych zajęć kursanci uczą się, jak należy prowadzić samochód. Wiąże się to z koniecznością opanowania różnych czynności. Uczymy się wszystkiego po kolei – odpalania, ruszania, hamowania, skręcania, wymijania czy parkowania. Najpierw zajęcia odbywają się na specjalnie przygotowanym placu manewrowym, a później przenoszą się na lokalne drogi. Wtedy też stosujemy zdobytą wiedzę teoretyczną. Po takim kursie możemy przystąpić do wymaganego egzaminu. 

Dodaj komentarz