Wykaz leków refundowanych i lekomania

Wykaz leków refundowanych i lekomania

Lekomania czyli inaczej uzależnienie od leków to coraz popularniejsza dolegliwość, na która chorują ludzie na całym świecie. Wielu z nich nie jest lub nie chce być świadomym, że cierpi na przypadłość, którą objawia się braniem leków zbyt często niż jest to wskazane.

Leki tańsze i droższe

Tacy ludzie śledzą wykaz leków refundowanych, ponieważ chcą być na bieżąco. Ceny leków potrafią zmienić się z roku na rok,niektóre przestają być refundowane, co oznacza, że mogą być niedostepne. Również apteki decydują o cenie leków, dlatego przed niektórymi widnieją kolejki od samego rana do wieczora. Pacjenci, zwłaszcza ci, którzy naprawdę chorują i potrzebują regularnie brać leki wolą stracić czas, ale zyskać pieniądze. Różnice cenowe między aptekami są na tyle duże,że niekiedy warto.

wykaz leków

Lekarstwo na zło?

Niestety nie wszyscy, którzy kupują leki naprawdę ich potrzebują. Lekomani biorą środki przecibólowe gdy tylko źle się poczują. Problemy ze snem? Można zarzyć leki nasenne. Nie jest to korzystne dla zdrowia, ponieważ organizm szybko przyzwyczaja się do leków i po jakimś czasie nie reagujne na nie. Cierpi na tym także wątrąba. Ten, kto dba o swoje zdrowie powinien traktować leki jako ostateczność. Są dla ludzi i pomagają, jednak nie należy ich nadużyć. Regularne branie leków powoduje zmiany takie tak słabsza pamięć, brak koncentracji czy brak łakniania. Być może wykaz leków refundowanych powinien być dostepny tylko dla wybranych. Nadużywanie nie zawsze jest lekarstwem na wszystkie nasze bolączki.

Dodaj komentarz