Skoda – marka, która może zagrozić VW?

Skoda – marka, która może zagrozić VW?

Skoda to marka, która współpracuje z VW, czy zatem faktycznie może jej zagrozić? Projektanci czeskich samochodów zrobili nie tylko krok do przodu, ale wiele w kierunku nowoczesnej stylistyki. Obecne pojazdy marki Skoda w porównaniu z modelami z poprzednich lat zrobiły ogromny postęp, właśnie dzięki współpracy z VW.

Polityka Volkswagena, a sprawa Skody

Koncern Volkswagena przyjął politykę, że samochody produkowane przez Audi będą pojazdami dedykowanymi dla najwyższej półki klientów, średni pułap to VW i…no właśnie, gdzie jest Skoda? Skoda obecnie niewiele odstaje od VW, nie są to już pojazdy dla mniej zamożnych. Często wybierane są samochody marki Skoda zamiast pojazdów VW. Części do tych samochodów również są w porównywalnych cenach, różnica pomiędzy obiema markami znacznie się zatarła i stały się po prostu konkurencją. Czy zdrową? Wszystko się okaże, im większa konkurencja tym korzystniejsze warunki dla nas, zwykłych użytkowników. Dlatego nie należy oczywiście narzekać.

Skoda Auto

fot. www.gotbroken.com

Wszystko ma swoje minusy

Jednak ma to swoje plusy i minusy, ponieważ z niższej półki ucieka nam dobra marka samochodów, które cechowały się wysoką jakością w stosunku do niskiej ceny. Dlatego nie każdy ucieszy się z tego faktu.

Dodaj komentarz