Problemy ze zgromadzeniem budżetu na zakup nieruchomości

Problemy ze zgromadzeniem budżetu na zakup nieruchomości

Zbyt wygórowane ceny mieszkań sprawiły, że niewiele młodych osób może sobie pozwolić na taką wygodę i wciąż boryka się z problemami związany ze zgromadzeniem odpowiedniej ilości budżetu na tego typu inwestycję. Co prawda jest kilka opcji na to, aby wejść w posiadanie takiej sumy pieniędzy, jednak wiążą się one z wieloma życiowymi kompromisami.

 a0c2d00239d1cd1e79cf738239735f08

źródło: pinterest.com

Jednym z nich i według mnie z pewnością najpopularniejszym jest po prostu wyjazd za granice w celach tylko i wyłącznie zarobkowych. Jadąc do krajów zachodniej Europy w takim właśnie celu trzeba się również liczyć, że mamy szanse w zdobyciu głównie pracy fizycznej co się wiąże z codziennym wysiłkiem. Sprawa jest znacznie trudniejsza jeśli mamy na utrzymaniu rodzinę, z którą przez takie wyjazdy nasz kontakt będzie znacznie ograniczony.

 706253176d6ef14e4f9e43d493b4c20b

źródło: pinterest.com

W poszukiwaniu budżetu potrzebnego na zakup mieszkania polecam również wybrać się do banku i sprawdzić w jakiej wysokości jesteśmy w stanie zaciągnąć kredyt i na tej podstawie ocenić nasze szanse co do zakupu własnej nieruchomości. Przypominam, że przy takiej decyzji główną rolę będą odgrywać nasze miesięczne zarobki, które określają nasze zdolności kredytowe. Jeśli jednak zarabiamy poniżej dwóch tysięcy netto to taka opcja raczej nie wchodzi w grę i trzeba zacząć szukać innego alternatywnego wyjścia z takiej sytuacji. Oczywiście można zawsze poświęcac długie godziny na poszukiwaniu atrakcyjnych pod względem finansowym ofert, ale jest to czynnością wyjątkowo czasochłonną a przy tym nie mamy też stuprocentowej gwarancji co do tego, że znajdziemy odpowiednią ofertę.

Dodaj komentarz