Mieszkanie w cichej i spokojnej okolicy

Mieszkanie w cichej i spokojnej okolicy

Wybierając nowe mieszkanie zazwyczaj zwracamy uwagę na cenę nieruchomości, na którym znajduje się piętrze, rozkład poszczególnych pomieszczeń oraz to w jakie rodzaju okolicy jest ono zlokalizowane. Zawsze uważałem lokalizację mieszkania za jeden z najważniejszych czynników wpływających na wybór danego lokalu.

 bbed4faf45529bfbabd55f2f2a8c9911

źródło: pinterest.com

Dzisiaj powstaje wiele nowoczesnych osiedli mieszkaniowych zlokalizowanych w bardzo malowniczych okolicach. Takie miejsca są zazwyczaj oddalone od ruchliwych ulic i urozmaicone dużą ilością zieleni oraz plenerami sprzyjającymi chwilom relaksu. Jedynym problemem w dalszym ciągu są zbyt wygórowane ceny tego typu nieruchomości, jednak jeśli już dysponujemy adekwatną ilością gotówki to uważam, że warto przejrzeć możliwie jak najwięcej ofert. Korzystając z pomocy agencji nieruchomości z pewnością otrzymamy cały szereg ciekawych ofert sprzedaży mieszkań, z których z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

 a26a375371d5252d810b62001255ddd2

źródło: pinterest.com

Wybór spokojnej i cichej okolicy według mnie ma swoje wady i zalety. Oczywiście plusem będzie zaciszna atmosfera, jednak takie lokalizacje przeważnie znajdują się na obrzeżach dużych miast co może się okazać problem jeśli chodzi o dojazd do miejsca pracy oraz szkół i uczelni. Dla wielu osób korzystna lokalizacja jest znacznie ważniejszą sprawą niż atmosfera panująca w dzielnicy, którą zamieszkują. Niestety korzystne lokalizacje są również dodatkowym kosztem, z którym należy się liczyć przy zakupie nieruchomości znajdującej się w centrum lub przynajmniej w pobliżu śródmieścia.

Dodaj komentarz