Luksusowe wyposażenie domu

Luksusowe wyposażenie domu

Każdy kto dekoruje i urządza swoje mieszkanie, stara się dopasować wszystkie elementy, tak aby tworzyły zgrabną, zgraną całość. Niektórzy decydują się na minimalistyczne wnętrza, rodem ze szwedzkiej Ikei, jeszcze inni na przytulne wnętrza z ciepłymi barwami i mnóstwem poduszek, są też tacy, którzy decydują się na luksusowe wyposażenie, ciężkie meble kolonialne oraz dodatki rodem z ekskluzywnej rezydencji!

Styl imperialny

Coraz większą popularnością cieszy się styl imperialny, czyli taki który bazuje na meblach kolonialnych. Są to ciężkie meble, wykonane z porządnej jakości drewna, na ogół w ciemnych kolorach. Umeblowany pokój w stylu kolonialnym sprawia wrażenie bardzo poważnego i dostojnego, dlatego nie pasuje do każdego wnętrza. Oprócz tego trzeba pamiętać, iż nie warto kupować tych mebli do małych pomieszczeń, gdyż optycznie jeszcze bardziej je zmniejszają. Doskonale tego typu umeblowanie spisuje się w sypialni oraz gabinecie.

Dodatki

Gdy zdecydujemy się na meble kolonialne warto pamiętać o delikatniejszych, jednak równie wytwornych dodatkach. Z całą pewnością w sypialni doskonale będzie wyglądać pościel satynowa, kontrastująca z ciężkimi meblami, a w gabinecie miękki, puchowy dywan.

Dodaj komentarz