Holendrzy piją najwięcej kawy?

Holendrzy piją najwięcej kawy?

Busy do Holandii kursują regularnie. Niderlandy można zwiedzać z łatwością. Kojarzą się drewnianymi chodakami, tacą pełną rożnych serów, wiatrakami i… kawą. Dlaczego?

Busy do Holandii kawą pachnącej

To napój, który wydawać się może piją raczej Włosi. Tymczasem to właśnie Holendrzy wypijają rocznie najwięcej kawy. Busy do Holandii pewnie mają w tej statystyce swój udział – kto bowiem odmówi pysznej i aromatycznej kawy podczas zwiedzania? Chociaż to właśnie mieszkańcy Holandii tak często sięgają po kawę, to jednak nie oni ją odkryli. Owoce kawowca były wykorzystywane w Etiopii już w I tysiącleciu p. n.e. Spożywano je, dodając do nich masło czy sól. Kawa, którą znamy i chętnie pijemy dzisiaj to napój, który sporządzany jest z palonych i zmielonych ziaren kawowca. Zazwyczaj kawa podawana jest na gorąco, jednak niektóre rodzaje serwowane są na zimno i z lodami. Kawa, jak wszyscy wiemy ma działanie pobudzające – ci, którzy piją ją regularnie, mogą jednać szybko przyzwyczaić się do tych cennych właściwości. Wówczas kawa zadziała jak każdy inny napój, a ich sprawność umysłu wcale się nie polepszy. Co więcej – nadmierne picie kawy może być zdrowotne konsekwencje – zbytnie zdenerwowani czy wypłukanie magnezu z organizmu. Wiedzą pewnie o tym Holendrzy, którzy tak chętnie degustuję czarny napój…

busy do Holandii

Dla każdego coś kawowego

Jakie są rodzaje kawy? Można je długo wymieniać – Americano to kawa z ekspresu, do której dolewa się gorącą wodę. Cafe Allange podawa jest ze szklanką zimną wody, która ma podkreślać mocny smak kawy. Cafe Au Lait to propozycja dla tych, którzy cenią sobie delikatniejszy smak, jaki nadaje mleko. A to tylko nieliczne nazwy, które można spotkać w niejednej holenderskiej kawiarni..

Dodaj komentarz