Czy warto kupić mieszkanie w kamienicy?

Czy warto kupić mieszkanie w kamienicy?

Ofert sprzedaży mieszkań, z jakimi możemy się spotkać przeglądając chociażby strony popularnych polskich agencji nieruchomości są dzisiaj niezwykle szerokie i otwarte na najróżniejsze potrzeby i oczekiwania potencjalnych klientów. Dzięki tak bogatym ofertom możemy kupić, zarówno apartament, jak również mieszkanie w kamienicy.

 1473b432fd2cf78455f256f13185226c

źródło: pinterest.com

Zauważyłem, że mało kto decyduje się na zakup mieszkania w starym budownictwie, szczególnie jeśli chodzi o kamienice w ulokowane w śródmieściach dużych miast. Jak się okazuje takie mieszkania często są dosyć tanie w porównaniu do powierzchni mieszkaniowych w nowoczesnych osiedlach i apartamentowcach, jednak wiąże się to z pewnymi niedogodnościami. Takie mieszkanie w kamienicy zazwyczaj wymaga remontu, w który trzeba zainwestować sporo gotówki. Inaczej wygląda sytuacja w nowoczesnym budownictwie, gdzie możemy kupić mieszkanie wykończone pod klucz i natychmiast zacząć się w nim urządzać omijając długotrwały i uciążliwy remont.

 70e03e3bddf1c11816defceb4dd345ed

źródło: pinterest.com

Jedynym plusem zakupu mieszkania w kamienicy jest według mnie możliwość do najróżniejszych stylowych aranżacji tego typu pomieszczeń. Pokoje w kamienicach zawsze są wysokie i posiadają spory metraż przez co są otwarte na wszelkiego rodzaju aranżacje wnętrz. Jednak biorąc pod uwagę koszta związane z ewentualnym remontem oraz chaos panujący praktycznie na każdej ulicy w śródmieściu zakup takiego mieszkania wydaje mi się trochę ryzykowny pomimo wyjątkowo korzystnej i wygodnej lokalizacji w centrum miasta.

Dodaj komentarz