Czego możesz oczekiwać podczas pobytu w hotelu?

Czego możesz oczekiwać podczas pobytu w hotelu?

Będąc w wyższej klasy hotelu, możemy być pewni, że pracownicy, którzy są tam zatrudnieni, zadbają o to, abyśmy mieli zapewniony komfort, który wiąże się z regularnym sprzątaniem pokoju oraz z wymianą pościeli hotelowej.

Zwyczaje

Istnieją pewne zasady, które obowiązują w większości hoteli, niezależnie od miasta gdzie działają. Po pierwsze, pokojówki zajmują się regularnym sprzątaniem pokoi. Na ogół – szczególnie w tych droższych miejscach – sprzątają je codziennie, ewentualnie co dwa dni. Podczas tych prac, ścielą łóżka, odkurzają podłogę, oraz przede wszystkim zajmują się zadbaniem o higienę łazienki.

Czyszczenie umywalki, prysznica czy toalety to obowiązek każdej z nich. Oprócz tego, hotele często inwestują w rekwizyty, które umilają pobyt gościom, jednocześnie kreując swoją markę – i tak, zakupują hurtowe ilości płynów do kąpiel, szamponów czy balsamów. Wszystkie zapakowane są w niewielkiej wielkości opakowania, praktycznie jednorazowe, dlatego też zadaniem pokojówki jest również regularne dokładanie tego typu artykułów.

Wymiana pościeli i ręczników

W droższych hotelach, wymiana ręczników na czystsze następuje codziennie, pościeli co drugi, trzeci dzień. W hotelach tańszych, jest to bardziej rozłożone w czasie, jednak nigdy ręczniki nie powinny zostać niewymieniane dłużej niż dwa dni, a pościel cztery – jeżeli tak jest, to ogromny nietakt ze strony hotelu.

Dodaj komentarz