Cegła klinkierowa – dobra moda w budownictwie

Cegła klinkierowa – dobra moda w budownictwie

Od kiedy cegła klinkierowa stała się popularna w budownictwie, ludzie zaczęli na nią stawiać i nie zawiedli się. Klinkier to bardzo trwały surowiec, a przy tym bardzo ładny. Wykorzystać go można praktycznie wszędzie i to jest w nim najpiękniejsze.

Elewacja, schody, kominek…po prostu wszystko

Zarówno schody wewnątrz domu jak i na zewnątrz mogą być stworzone z cegły klinkierowej, to cudowny materiał, który ma powierzchnię, dzięki której nikt się nie poślizgnie na schodach i bardzo łatwo ją czyścić. Wykorzystywany głównie do tworzenia elewacji budynków, ze względu na wysoką odporność na warunki zewnętrzne, ale możemy spotkać się ze ścianami dekoracyjnymi wewnątrz domów. Z cegły klinkierowej tworzone są również kominki dające piorunujący efekt. Niekiedy nawet człowiek nie zdaje sobie sprawy jak dużo klinkier wniósł do budownictwa.

cegła klinkierowa

fot. http://www.historicalbricks.com

A na zewnątrz…

Na zewnątrz cegła klinkierowa jako elewacja oczywiście, ale to również parapety czy schody. Ostatnio budowane są również garaże i ogrodzenia. Jedna rzecz jest bardzo ważna, by budowanie z tego surowca zlecać fachowcom. Błędnie dobrane surowce podczas murowania z klinkieru mogą spowodować, że będzie mniej trwały i zawiedziemy się przeokropnie, że wydane pieniądze nie zwrócą nam się w postaci długoletniości elewacji czy ogrodzenia.

Dodaj komentarz